HEWEA jest wyłącznym dystrybutorem żurawi CRANAB oraz LIV.

CRANAB to szwedzka marka z wieloletnią tradycją w branży leśnej, na całym świecie jest znana ze współpracy z harwesterami i foresterami marki Komatsu. W ofercie CRANAB znajdują się tylko trzy modele: dwa o udźwigu 12 tm i jeden o udźwigu 18 tm. Tak wąska gama wynika z faktu, że każdy model żurawia jest przemyślany i zaprojektowany z dbałością o najmniejszy szczegół, żurawie są najpierw budowane jako prototypy i wielokrotnie testowane w różnych warunkach, następnie udoskonalane, testowane ponownie  i dopiero wówczas wdrażane do produkcji. 

Dodatkowo HEWEA dysponuje wyborem chwytaków do żurawi CRANAB, zarówno oryginalnymi jak i polskimi zamiennikami, które są bardzo wysoko oceniane przez użytkowników.

Druga marka w ofercie HEWEA to żurawie LIV. Słoweński producent buduje swoje żurawie na bazie komponentów od europejskich producentów (m.in. Parker, Nordhydraulic czy Danfoss) i stawia na szerokość gamy modeli – jest ich kilkanaście,  od udźwigu 6 tm do 26 tm,  przy czym każdy daje możliwość różnych konfiguracji.

Do żurawi CRANAB oraz LIV dostępne jest wyposażenie opcjonalne: kabina z elektrohydraulicznym rozdzielaczem, daszek, podgrzewane siedzisko, sterowanie radiowe, światła robocze czy obracane hydraulicznie nogi.