HEWEA jest jedynym w Polsce dystrybutorem automatycznego systemu odbioru odpadów PRESKO. System składa się z kontenerów podziemnych, półpodziemnych i wolnostojących oraz z pojazdów do ich opróżniania, wyposażonych w automatyczny manipulator oraz kompaktor.

Manipulator wymaga pracy tylko jednego operatora-kierowcy, a całkowity czas opróżniania pojemnika to tylko 90 sekund. Dzięki temu jednym pojazdem można obsłużyć kilkadziesiąt lokalizacji w krótkim czasie, oszczędzając na kosztach utrzymania pracowników i rozbudowanej floty.
Pojemniki PRESKO są bardzo pojemne, trwałe i optymalnie zaprojektowane. W przeciwieństwie do tradycyjnych kontenerów są w minimalnym stopniu narażone na ryzyko pożaru, a ich konstrukcja nie pozwala szczurom i owadom na dostęp do odpadków.

Jako całość system odbioru odpadów PRESKO stanowi idealne rozwiązanie dla zwartej zabudowy oraz miejsc atrakcyjnych turystycznie.HEWEA testowała go przez trzy miesiące we Wrocławiu, system spotkał się z bardzo przychylnymi opiniami mieszkańców, firmy odbierającej odpady oraz Urzędu Miasta.

Więcej informacji na stronie