HEWEA będzie dystrybutorem HDS-ów Cranab

Hewea jest od 20 lat jedynym importerem żurawi grupy Fassi, która kilka miesięcy temu została właścicielem większościowym szwedzkiej firmy Cranab. Stąd decyzja, by wyłączną dystrybucję w Polsce żurawi samochodowych Cranab powierzyć właśnie Hewei.

Cranab do tej pory znany był głównie jako producent żurawi montowanych na przyczepach oraz do forwarderów i harwesterów. Niedawno poszerzył ofertę o HDS-y dla branży leśnej i recyklingowej.

TZ12, pierwszy model z całej serii został zaprezentowany podczas targów Bauma 2015 w Monachium. Żuraw TZ12 ma moment udźwigu 12 tm. Innowacyjna konstrukcja ramienia głównego i ramienia pomocniczego, które ma całkowicie prosty profil, zapewniła urządzeniu doskonały wysięg – w zależności od wersji 9,3 m lub 10,5 m. Całkowicie osłonięte przewody, kable i rurki nie ulegną uszkodzeniu, m.in. dzięki umieszczeniu ich wewnątrz ramion wysuwanych teleskopowo, a cały system będzie wymagał minimalnych nakładów serwisowych. Wersja zaprezentowana na Baumie była wyposażona w otwarte siedzisko i sterowanie krzyżowe (2 joysticki + 2 pedały).

W ciągu najbliższych dni w ofercie znajdzie się odpowiednik modelu TZ12, będzie to żuraw w wersji L z wysięgiem 10 metrów.